Únik z mesta vám ponúkne - kremnica

Kremnica vám ponúkne viac ako si myslíte.
prečítajte si čo všetko vám vie ponúknuť kráľovské a historické mesto obklopené horami v srdci Slovenska.

Kremnica je malé historické mesto situované na strednom Slovensku. Je súčasťou našej bohatej histórie a kultúrneho dedičstva. Svojou zachovalosťou a unikátnymi zaujímavosťami láka návštevníkov z celého sveta. Predstavíme vám niekoľko zaujímavostí, ktoré robia z Kremnice a jej okolia jedno z najkrajších historických miest na Slovensku.

Rozprávkové Kremické námestie – Kremnické námestie patrí k najkrajším a najdojímavejším námestiam v strednej Európe. Obklopené farebnými, zachovalými domami a historickými budovami, ako je mestská radnica so známou vežou a kaviarňami, toto námestie vytvára atmosféru, ktorá vás vtiahne do minulosti. Kremnica je historcká!

Kremnická mincovňa – mesto je známe svojou mincovňou, ktorá je jednou z najstarších na svete. Mincovňa ponúka fascinujúcu exkurziu do histórie mincovania na území dnešného Slovenska. Návštevníci sa dozvedia o procese razenia mincí a získajú pohľad na vzácne mince, ktoré sú súčasťou numismatickej zbierky.

Kremnická hradná veža – ďalším symbolom je nepochybne Kremnická hradná veža, ktorá dominuje panoráme Kremnice. Postavená v 14. storočí, táto veža slúžila nielen na obranu, ale aj ako sklad zlata a mincí. Pre návštevníkov je možné vystúpiť až na vrchol veže a vychutnať si úchvatný výhľad na mesto a okolie.

Hrad Kremnica – dominujúc horizontu okolo mesta je majestátny hrad Kremnica, postavený na začiatku 13. storočia. Hrad ponúka pútavú prehliadku historických miestností, múzeí a unikátnych expozícií, ktoré ukazujú bohatú históriu a kultúru regiónu.

Banská škola v Kremnici – mesto bolo historicky známe aj svojou baníckou tradíciou. Banská škola v Kremnici, založená v roku 1735, je miestom, kde sa vzdelávali budúci banskí inžinieri. Dnes je stále možné vidieť pôvodné učebnice, nástroje a modely, ktoré dokumentujú vývoj baníckeho remesla.

Kremnický Skanzen – pre tých, ktorí chcú cestovať ešte ďalej do minulosti, Kremnický skanzen je otvoreným múzeom pod holým nebom, kde návštevníci môžu objavovať tradičné drevené domy, kováčske dielne a ďalšie historické artefakty. Skanzen poskytuje autentický pohľad na život v minulých storočiach a ponúka interaktívne aktivity pre návštevníkov.

Múzeum gýča a Ulička slávnych nosov –  s nápadom „Uličky slávnych nosov“ prišiel Stano Radič a mala byť paródiou Hollywoodu. Ulička slávnych nosov je unikát – je to pamätné miesto na všetkých humoristov, ktorí prispeli k tomu, aby humor a satira prinášali ľuďom smiech. Unikátna ulička, plná humoru a spomienok v centre Kremnice, na nádvorí za domom Jána Levoslava Bellu, v ktorom sa nachádza aj stála expozícia Múzea Gýča. Múzeum Gýča v Kremnici je jedinou expozíciou tohto druhu v Európe. Múzeum v súčasnosti vlastní a verejne predstavuje zbierku viac ako 1200 exponátov.

Gastronomické delikatesy – okrem histórie a kultúry môžete v Kremnici ochutnať aj lahôdky slovenskej kuchyne. Malé reštaurácie a kaviarne ponúkajú tradičné jedlá, ako sú bryndzové halušky, pirohy a lokálne pivo. Návštevníkom mesto ponúka zažiť autentický kulinársky zážitok v jedinečnom historickom prostredí.

Šperky a umenie – Kremnica bývala známa aj pre svoju banícku činnosť spojenú s ťažbou drahých kovov. Dnes si návštevníci môžu prezrieť a zakúpiť tradičné kremnické šperky, ktoré sú ručne vyrobené a predstavujú spojenie tradičného remesla s moderným dizajnom.

Festivaly a podujatia – mesto je tiež domovom rôznych kultúrnych festivalov a podujatí, ktoré mesto oživia a pridajú mu veselého ducha. Známe Kremnické gagy, Festival mincí a histórie, Kremnické hradné dni a ďalšie iné, ktoré sa konajú každoročne a privádzajú do Kremnice nadšených zberateľov, milovníkov zábavy a histórie z celého sveta.

Kremnica a jej okolie ponúkajú bohatý zážitok pre každého návštevníka, či už sú zaujatí históriou, kultúrou, prírodou alebo dobrodružstvom. S bohatou minulosťou a unikátnymi pamiatkami ponúka návštevníkom nezabudnuteľný pohľad do minulosti a zážitky, ktoré zanechajú dlhodobý dojem. Nech už ste milovník histórie, kultúry alebo prírody, Kremnica vás určite očarí svojou pôvabnou atmosférou a rozmanitosťou. 

Je to miesto, kde sa minulosť snúbi s prítomnosťou a vytvára nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa rozhodne objavovať krásy tohto úžasného kúsku Slovenska.

už čoskoro o tom čo všetko vám v lete aj v zime vie ponúknuť okolie kremnice.

Prírodné krásy v okolí – Kremnice sú nie je len o histórii, ale aj o úchvatnej prírode v okolí. Turisti môžu objavovať nedotknutú prírodu Malej a Veľkej Fatry, ktoré obklopujú mesto. Turistické trasy ponúkajú nádherné výhľady na okolitý kraj, zvieratá a rastliny.

Zimné športy a lyžovačka – V zimných mesiacoch sa Kremnica a jej okolie menia na raj pre lyžiarov. Lyžiarske strediská SkiKrahule a Skalka ponúkajú skvelé upravané terény pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Po dni strávenom na svahu si môžete oddýchnuť v útulných horských chatách a zažiť pohodu horského prostredia.

Kúpte si svoj vlastný apartmán v Kremnici. Nečakajte a informujte sa ešte dnes o dostupnosti apartmánov z nášho projektu TOLIAR. Využite výhodné ceny v predpredaji a rezervujte už dnes. 

Tešíme sa na vaše dojmy a reakcie. Všetky informácie nájdete na toliar.sk a sledujte nás tiež na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

 

Zaregistrujte sa a budeme vás pravidelne informovať o tom, čo sa deje, ako aj o tom, čo sa pripravuje. 
  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

  Táto stránka je chránená ochranou reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

  Veríme, že nás budete sprevádzať cestou k miestu, ktoré sa znova nadýchne.

   

  S pozdravom a úctou

  Marcel Prokop, RSc.

  Telefón:  0940 600 400

  Email: apartmany@toliar.sk