Kremnica - Kremnitz - Körmöcbánya - Kremnicium

 

Kremnica je jedným z najstarších miest na Slovensku, jeho pôvod sa odhaduje do 11. storočia. Jeho výnimočná poloha, obklopená pohoriami, kde sa vznáša atmosféra histórie, ktorá dýcha z každého kamenného zákutia a malebnej uličky. Miesto, nachádzajúce sa v srdci stredného Slovenska, plné fascinujúcich príbehov, ktoré prepájajú minulosť s prítomnosťou.

 

 

Príbeh Kremnice

Jedným z najvýznamnejších míľnikov v histórii Kremnice bola jeho transformácia na významné banské mesto. Zlato, striebro a medené rudy, ktoré sa ťažili v okolí, položili základ pre rozvoj bane a mincovne, ktoré dali Kremnici nesporný význam v stredoveku. Architektúra a pamiatky Kremnice približujú návštevníkom pohľad do minulosti. Hrad Kremnica nad mestom, kostoly a kaštiele, s ich nádhernými gotickými a renesančnými detailmi, pripomínajú náboženskú a kultúrnu históriu mesta.

 

 

Dnešná Kremnica

Aj keď sa Kremnica môže hrdiť svojou historickou hodnotou, nezostala pozadu v čase. Mesto žije v súlade s prítomnosťou a rozvíja sa v modernom duchu. Turistický ruch prináša život do uličiek, kaviarní a obchodov, ktoré sa premieňajú v moderné priestory s dodatkom historického nádychu. Okolie Kremnice je bohaté na prírodné krásy a zaujímavosti. Okolité kopce a údolia lákajú turistov na prechádzky a výlety. Kremnické vrchy ponúkajú v lete aj v zime možnosti na turistiku, cyklistiku, lyžovanie a relaxáciu v prírode.

Ak sa chystáte na cestu po strednom Slovensku, nezabudnite navštíviť tento unikátny kúsok sveta, ktorý nám ponúka pohľad do minulosti i súčasnosti. Kremnica nie je len o kamenných múroch a historických uličkách, je to tiež brána do nádhernej prírody, ktorá obklopuje toto malebné mesto. Okolie Kremnice je ako prírodný raj, kde sa spájajú krásne výhľady, zelené lúky a tiché lesy. Prechádzky cez husté lesy a lúky vás nabijú potrebnou energiou.  Je to miesto, kde aspoň na chvíľu zabudnete na ruch mesta 😃

 

 

Apartmány TOLIAR v Kremnici

Pripravujeme pre vás ponuku nevšedných apartmánov na okraji mesta Kremnica, len kúsok od lyžiarskych stredísk Skalka a Krahule. Ak túžite po oddychu v tichom objatí lesa, ste na správnom mieste.

Kúpte si svoj vlastný apartmán v Kremnici. Nečakajte a informujte sa o dostupnosti apartmánov z nášho projektu TOLIAR. Využite výhodné ceny v predpredaji a rezervujte už dnes. 

Tešíme sa na vaše dojmy a reakcie. Všetky informácie nájdete na toliar.sk a sledujte nás tiež na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

 

Zaregistrujte sa a budeme vás pravidelne informovať o tom, čo sa deje, ako aj o tom, čo sa pripravuje. 
  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

  Táto stránka je chránená ochranou reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

  Veríme, že nás budete sprevádzať cestou k miestu, ktoré sa znova nadýchne.

   

  S pozdravom a úctou

  Marcel Prokop, RSc.

  Telefón:  0940 600 400

  Email: apartmany@toliar.sk