ponuka apartmánov toliar z 1. fázy.

Apartmánový dom Zoja

Apartmánový dom Arpád

apartmánový dom Alžbeta

Apartmánový dom Alžbeta

Predpredaj apartmánov v rámci prvej etapy výstavby zahájený!

 

Toliar – tento názov nesie krásny a na históriu bohatý rekreačný areál na okraji mesta Kremnica, v samom srdci lesa. Ako už viete, rozhodli sme sa, že tomuto miestu, ktoré je poznačené niekoľkými desaťročiami chátrania a nezáujmu, prinavrátime naturel, ktorým kedysi prekvital. V tomto svetle – vzhľadom aj na platný územný plán mesta Kremnica – sa ideálnym riešením ukázala rekonštrukcia piatich historických objektov nachádzajúcich sa v tomto areály, na apartmánové domy. Nateraz len v rovine vízie uvažujeme aj s výstavbou šiestich apartmánových novostavieb, avšak až v ďalších etapách.

Z piatich historických budov – Zoja, Arpád, Alžbeta, Jägerhorn a Franz Josef – sa prvé tri nachádzajú v južnej časti a posledné dve v severnej časti areálu.

Do prvej etapy výstavby a predpredaja apartmánov sme po dôkladnom zvážení všetkých okolností zaradili tri južné historické objekty Zoja, Arpád a Alžbeta, v ktorých sa bude nachádzať dovedna 18 exkluzívnych apartmánov.

Každá z týchto historických budov má svoj vlastný príbeh a osobitosť, ktorú sme sa snažili v maximálnej miere zachovať. Tieto stavby boli postavené v rôznych obdobiach dvadsiateho storočia, každá má svoje technické, vizuálne aj priestorové špecifiká, preto sme všetky naše plány rekonštrukcie detailne konzultovali s Krajským pamiatkovým úradom v Banskej Bystrici.

Prvú etapu výstavby by sme označili za kľúčovú a najdôležitejšiu, nakoľko v jej rámci riešime – okrem apartmánových domov Zoja, Arpád a Alžbeta – všetky detaily majúce dopad na celý areál:

 • Zásobovanie pitnou vodou
 • Odvádzanie splaškových vôd
 • Elektrifikácia
 • Doprava, parkovanie, peší pohyb (vrátane mostov) a verejné osvetlenie
 • Internet
 • Služby, krajinná architektúra a verejný priestor zamerané predovšetkým na rodiny s deťmi alebo viacgeneračné rodiny
 

Apartmánový dom Zoja

Tento apartmánový dom sa nachádza na južnom okraji areálu, najbližšie k historickému kráľovskému mestu Kremnica. Na 4 nadzemných podlažiach nájdete spolu 13 luxusných apartmánov, z toho 10 jednopodlažných a 3 mezonetové. Vybrať si môžete od 22m² štúdia až po 94m² priestranný luxus v podobe mezonetu s očarujúcim výhľadom na okolité horské prostredie. Dominantou tejto stavby je prekrásne obojstranné vstupné schodisko, čelná terasa pavlačového typu, ako aj typické vikiere. Komfort umocňuje interiérový výťah, exteriérové parkovanie a skladové priestory.

Apartmánový dom Arpád

Ide o väčšieho brata menšej Alžbety. S dvoma apartmánmi na prízemí a jedným luxusným apartmánom s veľkou terasou na druhom podlaží predstavuje voľbu pre tých klientov, ktorí kladú dôraz na súkromie, radi však podebatujú pri pohári dobrého vína aj so susedom. Apartmánový dom Arpád zároveň ponúka najširšie možnosti rozšírenia súkromných priestorov do exteriéru, a to dokúpením pozemkov v najbližšom okolí stavby; tieto pozemky sú prirodzene ohraničené reliéfom krajiny, čo by lepšie nevymyslela ani ľudská hlava.

Apartmánový dom Alžbeta

Malá sestrička staršieho Arpáda alebo aj diamant Toliara. Spolu len dva útulné apartmány v tomto historickom skvoste. Jeden na prízemí, s priestrannou terasou, druhý mezonetový na poschodí, s prekrytou zimnou záhradou. Ako Arpád, aj Alžbeta je bezpečnou voľbou pre tých, čo túžia po súkromí, navyše, vďaka svojej veľkosti a dispozícii je celá stavba predurčená do vlastníctva jedného majiteľa!

Vzhľadom na historický charakter areálu, kde každým dňom očakávame začatie konania o vyhlásení objektov za národné kultúrne pamiatky, vzhľadom na náročnosť projekčných prác a povoľovacích procesov v súbehu so striktným znením územného plánu, ako aj s ohľadom na potrebu principiálne doriešiť všetky technické, funkčné aj prevádzkové detaily projektu, sme sa rozhodli, že projekt Toliar Apartmány Kremnica rozdelíme z pohľadu predaja a výstavby do zmysluplných etáp. V súčasnosti nie sme rozhodnutí, či po prvej etape bude nasledovať len druhá etapa, alebo či zvyšok projektu rozdelíme do druhej a tretej etapy. Našou víziou však je premyslená, plánovitá a koncepčná rekonštrukcia areálu, etapizácia projektu preto pre nás predstavuje jednoznačné riešenie.

Svojim charakterom sa projekt Toliar Apartmány Kremnica zaraďuje medzi unikátne projekty s unikátnymi predispozíciami zaručujúcimi nielen uchovanie, ale aj zhodnotenie investície v dnešných neistých časoch inflácie a astronomických úrokov.

Ikonický areál „ROH“, ako Toliar volajú miestni, obklopuje množstvo atrakcií, ktoré priťahujú návštevníkov v každom ročnom období, apartmán v tejto lokalite preto bude vždy zárukou stabilného príjmu z prenájmu alebo predaja. Medzi inými spomeňme povestné bežkové trate, ferratové a turistické trasy, lyžiarske strediská Krahule a Skalka ako aj samotné historické mesto Kremnica.

Veríme, že si zo širokej ponuky apartmánov v prvej etape vyberiete. Ozvite sa nám však aj v prípade, že v našej aktuálnej ponuke nenájdete apartmán, ktorý by spĺňal vaše nároky – možno pre vás máme riešenie v ďalších etapách výstavby.

Tešíme sa na vaše dojmy a reakcie. Všetky informácie nájdete na toliar.sk a sledujte nás tiež na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

 

Zaregistrujte sa a budeme vás pravidelne informovať o tom, čo sa deje, ako aj o tom, čo sa pripravuje. 
  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

  Táto stránka je chránená ochranou reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

  Veríme, že nás budete sprevádzať cestou k miestu, ktoré sa znova nadýchne.

   

  S pozdravom a úctou

  Marcel Prokop, RSc.

  Telefón:  0940 600 400

  Email: apartmany@toliar.sk